Erasmus+ projekt “No waste” 10. veebruar sekretar

Mäetaguse Põhikool osaleb Euroopa Komisjoni poolt toetatud rahvusvahelises keskkonna ja tarbimise teemalises projektis, kus meie partneriteks on kokku viis kooli Rumeeniast, Saksamaalt Madalmaadest, Hispaaniast ja Türgist. Meie projekti eesmärk on suurendada noorte teadlikkust keskkonda kahjustavatest faktoritest ning arendada analüüsi ning kriitilise mõtlemise oskust. Kindlasti ei ole vähem tähtsad rahvusvahelised tutvused ning suhtlemiskogemus. Kahe aasta jooksul toimuvad nädalased õppimis-ja õppetamistegevused igas sihtriigis, kuhu saab korraga reisida neli õpilast ja kaks õpetajat.

Alljärgnevalt õpilaste kirjutatud lühikokkuvõte reisist.

Esimesel päeval tutvustati meile lühiklippide kaudu lähemalt Rumeeniat ja linna, kus olime. Siis pandi meid tiimidesse -  igast riigist 1 õpilane ja 3 rumeenlast. Meile anti pilt ja meie pidime sõnastama pildil oleva probleemi ja pakkuma lahendusideid – see õpetas meile kriitilist mõtlemist. Kogu õppetöö toimus inglise keeles. Suhtlemine sujus meil hästi, tegime edusamme oma mugavustsoonist välja astumisega. Eelkõige rääkisime tarbimisest, pakkusime nii koos kui ka grupiti lahendusi ning arutasime raiskamise teemadel. Lisaks sellele on meil eredalt meeles ka aaretejaht, mida korraldasid rumeenlased, see oli võidu peale ja kiirem tiim võitis.

Käisime ka ekskursioonidel, näiteks Ramnicu Valcea linnavalitsuses, soolakaevanduses ja Sibiu linnas. Elamusi nii meil kui ka teistel projektikaaslastel pakkus rohkelt retk Paltinisi mägedesse. Nimelt olid mäed kaetud lumega ning see vaimustas paljusid – eriti nende riikide õpilasi, kus tavapäraselt lund polegi. Käisime ka savitöökojas, kus üks kohalik mees voolis savist ilusaid kausse ja kruuse. Ta näitas ka meile ette kuidas ta seda teeb. Meie reis lõppes ühise õhtusöögiga, mis oli väga tore – tantsisime kohalike laulude järgi ja veetsime toredat aega.

See õppereis oli väga meeldejääv ning uusi kogemusi pakkuv. Lisaks leidsime ka väga palju teistsuguste kultuuridega sõpru. See õppereisi käigus saime praktiseerida inglise keelt, teadmiseid ületarbimise ja kriitilise mõtlemise kohta ning muidugi ka kustumatud mälestused. Meie soovitame seda projekti väga ning teilgi võimalusest kinni haarata. Nüüdseks on meil elulõpuni meeles mälestused ja sõbrad, kellest tulevikus veel kindlasti kuuleme.

Esimene õppereis toimus meil Rumeeniasse 28.jaanuar kuni 4.veebruar 2022 koos Liisi, Ilja, Aile ja Roz Marieliga. Saatvad õpetajad olid Katrin Saks ja Karina Palloson.

Alljärgnevalt õpilaste kirjutatud lühikokkuvõte reisist.