Ingliskeelsete mängude päev 15. октября sekretar

15. oktoobril toimus Mäetaguse Põhikoolis Alutaguse valla koolide 6.klasside ingliskeelsete mängude päev (English Game Day). Kohal olid kõigi kolme kooli – Illuka, Iisaku ja Mäetaguse 6.klassid, kes jagunesid segarühmadeks paaride otsimise mängus (moon and sun, apples and pears, milk and honey jt). Ürituse alguses toimusid erinevad jäämurdmismängud (ice breakers), kus õpilasid said oma kaaslastega tuttavaks ja loodi meeskonnatunne. Järgnes Alutaguse Kuldvillak (Jeopardy), kus õpilased pidid  teadma ja ära tundma nii oma koduvallaga seonduvaid objekte kui ka näitama oma keeleoskust ja pop-kultuuri tundmist.  Selle järel tuli väike liikumis-ja tantsupaus. Peagi said võistkonnad telefonimängus demonstreerida oma keeleväänamise oskust (tongue twisters).  Inglise keele õppemängude klassika Simon käsib sai suured mõõtmed the Ultimate Simon Says Challenge võistluses. Natukene muusikat ja seejärel olid lõunaooteks liikumismäng mikser, elevant ja röster (a mixer, an elephant and a toaster). Peale lõunat aga oli vaba aeg mängudeks, kus iga rühm sai valida meelepäraseid inglisekeelseid mänge, mida mängida. Valikus olid näiteks sõnamängud nagu Scrabble, Words with Friends, Hangman, Keelekärg jt, lisaks jutustamis- ja arvamismäng Dix It ning joonistus- ja pantomiimimängud. Erinevate tegevuste eest sai punkte ning kolm parimat võistkonda said ka auhinnatud.  Õpilased olid aktiivsed ning osalesid mängudes ja tegevustes. Suur tänu osalejatele ja Iisaku Gümnaasiumi 9.klassi abilistele!

Korraldajad õpetajad Kristel Kivi, Mait Samuel ja Karina Palloson

Korraldajad õpetajad Kristel Kivi, Mait Samuel ja Karina Palloson